Sign Up Log In · Feedback

  • Our Staff!

    Our Staff!

  • 2018 M3 Champs!

    2018 M3 Champs!

  • 2018 D3 Champs

    2018 D3 Champs

Lacrosse Standings


Playoff schedule

Game Date Game Time Home Away Venue Game Code
7/23/2018 8:30pm Mahopac Varsity West Point SUNY Purchase 2 Boys Lacrosse Varsity
7/23/2018 9:30pm Touch Of Grey Lax.com Masters SUNY Purchase 2 Masters 3
7/23/2018 7:30pm DiPietro Construction TEAM TBD SUNY Purchase Turf D3 Division
7/23/2018 8:30pm Beecher Flooks Lacrosse Pineapple Pigs SUNY Purchase Turf D3 Division
7/23/2018 9:30pm Dam Danes Gargoyle Masters SUNY Purchase Turf Masters 3
7/24/2018 7:30pm Minutemen Lacrosse GH String King SUNY Purchase 2 Masters 2
7/24/2018 8:30pm Big Punishers Predator Lacrosse SUNY Purchase 2 D2 Division
7/24/2018 9:30pm Just Real Foods Husked Ballers SUNY Purchase 2 D1 Division
7/24/2018 7:30pm Colt 35's Pure Lax SUNY Purchase Turf Masters 2
7/24/2018 8:30pm Aftergaels Capt Lawrence Brewing SUNY Purchase Turf D2 Division
7/24/2018 9:30pm Prime Time Eclipse Lacrosse SUNY Purchase Turf D1 Division


Final standings

Division 1 W L Masters 2 W L
Just Real Foods 5 1 * Colt 35's 5 1 *
Prime Time 4 2 * Minutemen 5 1 *
Eclipse 3 3 * String King 3 3 *
Husked Ballers 2 4 * Pure Lax 2 4 *
Spicy Bois 2 4 Lurkers 1 5
top 4 make playoff Tsunami 1 5
only first 4 division games count although overall record will be first tie breaker top 4 make playoff
Semifinals Tue. July 24 First 5 games count games played against an opponent a 2nd time donâ??t count
Finals Thur July 26 8:30 Semi Finals Tuesday July 24
Finals Thursday July 26
Division 2 Masters 3
Aftergaels 6 0 * Dam Danes 6 0 *
Predator 3 2 Touch of Grey 3 3 *
Capt. Lawrence 3 3 Gargoyles 3 3 *
American Made 2 4 Lax.com 2 4 *
Big Punishers 4 2 Boulder Brook 0 5
Purple Haze 2 3 top 4 make playoff
Sound Shore Open 0 5 First 4 games counts 2nd game against an opponent do not
Top 4 teams make playoffs Semifinals Monday July 23
6 game schedule Finals Thursday July 26
Semifinals Tue. July 24
Finals Thur July 26  HS
Mamaroneck 4 0 *
Division 3 Mahopac 3 1 *
Beecher 6 0 * Gargoyle 2 2 *
Team TS9 6 0 # West Point 2 2 *
DiPietro 5 1 * Clarkstown South 1 3
Pineapple Pigs 4 2 * Clarkstown North 0 4
Snorklers 3 3 Top 4 make playoffs
Team TBD 3 3 * Semifinals Monday July 23
Durant's 2 4 Finals Thursday July 26
Lexington Bar and Grill 2 4
Westchester Warriors 1 5
White Plains Alum 1 5 * made playoffs
Good Ol' America 0 6 # not eligible
Top 4 teams make playoffs
First 6 games count
Semifinals Monday July 23
Finals Thur. July 26

Send Your Feedback